|
Čovek koji nije umeo da kaže ne |
|
Thursday, 24 June 2004 |
|
Petar nikome nije umeo da kaže ne. Šta god da ko od njega da zatraži, spremno se odazivao. U dubini duše mu to nije bilo pravo i mnogo se puta zaricao da više neće svakome visiti na čiviluku. Ali nije vredelo.
|
|
Detaljnije...
|
|
|
Tuesday, 22 June 2004 |
|
Jovan je jedan od onih koji su bezbroj puta ostavljali cigarete a da im nikako nije uspevalo da ih zaista i ostave. Beuspešno se koristio različitim metodama koje su mu preporučivali poznanici i mediji. Zbog ovih neuspešnih pokušaja prezirao je sebe kao slabića, kao osobu bez volje i karaktera. Sve dok nije shvatio da je njegov problem u tome što zapravo i nije želeo da se liši duvanskog dima. A retko postižemo ono što istinski ne želimo da ostvarimo. Ili ono protiv čega se iznutra bunimo.
|
|
Detaljnije...
|
|
|
Tuesday, 22 June 2004 |
|
Mnogi ljudi, a naročito žene, pate od teških glavobolja kojih pokušavaju da se reše pomoću raznih sredstava protiv bolova. U čemu, u najboljem slučaju, uspevaju samo privremeno. Retki su oni koji uzrok glavobolja traže u sebi samima. Glava ne boli bezrazložno. Ona je često tek fizički izraz emocionalnih muka.
|
|
Detaljnije...
|
|
|
Wednesday, 16 June 2004 |
|
Ljudima je prilično teško da realno sagledaju svoju ulogu i odgovornost u onome što im se događa. Naročito kada stvari krenu naopako. Razmotrićemo slučaj jednog preduzetnika kome je posao najpre išao veoma dobro, zatim krenuo veoma loše i koji je smogao snage da se suoči sa situacijom i sobom samim, izvuče neophodne zaključke i preduzme neophodne korake.
|
|
Detaljnije...
|
|
|
<< Početak < Prethodna 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Sledeća > Kraj >>
|
| Rezultati 217 - 220 of 220 |